Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcast o psychologii


May 31, 2019

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że chociaż poświęcamy cały swój czas na osiągnięcie celu, wewnątrz mamy inne priorytety i odmienne cele są dla nas ważne. Jeżeli zatem mamy zamiar osiągnąć duże cele, nie musimy poświęcać im całego czasu. Nie tylko nie musimy, ale także nie możemy, bo mamy rodzinę, pracę, inne zobowiązania. Ważniejsza jest wewnętrzna hierarchia, realny porządek wartości. (…)
Budowanie hierachii priorytetów to także umiejętność rezygnacji z tych innych spraw. Kiedy nie potrafimy tego zrobić, jesteśmy rozproszeni i nie odnajdujemy swojego kierunku na północ.

Marek Kamiński “Wyprawa”

Znasz to hasło “oczekiwania kontra rzeczywistość”? Za każdym razem kiedy widzę takie rzeczy online, przewracam oczami. Wyobraź sobie tłumy ludzi, którzy patrzą na tę swoją niezadowalającą rzeczywistość i godzą się z tym, że jest ona beznadziejna. Rozkładają ręce. No trudno, nic nie zrobię, takie jest życie.

Jednocześnie chcemy zmian. Szukamy różnych sposobów, sięgamy po poradniki, czytamy blogi, po raz kolejny postanawiamy coś, obiecujemy sobie lepszą dietę lub “w tym tygodniu to już na pewno poćwiczę”. Cieszymy się z rezultatów lub mamy do siebie pretensje o uleganie swoim słabościom. Próbujemy jeszcze raz, jeszcze raz i kolejny. Choć ta rzeczywistość nie wiąże się z oczekiwaniami, gdzieś w głębi serca wierzymy, ze nadejdzie dzień odmiany.
Dziś chcę zachęcić Cię do zadania sobie kolejnego pytania rozwojowego, które mocno wiąże się z dążeniem do zmiany.