Preview Mode Links will not work in preview mode

Edyta Zając


Oct 6, 2021

Prawdy absolutne tego odcinka:

  • Naprawianie relacji z jedzeniem to naprawianie relacji ze sobą, ze swoim ciałem. To wszystko jest bardzo mocno powiązane, dlatego tak ważna jest analiza przeszłości, doświadczeń, przekonań, swojej historii życia i historii odchudzania.
  • Mamy takie przekonanie, że do pewnego momentu liczba na wadze jest w porządku, a powyżej już nie jest ok. Tutaj trzeba powalczyć z przekonaniami i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jak przekroczę granicę to, co się takiego strasznego stanie?
  • Jeżeli porównywanie się do innych ludzi sprawia, że nie ma inspiracji tylko demotywacja to jest moment by odobserwować te wszystkie strony, które sprawiają że czujemy się gorzej ze sobą. Bo proces dbania o siebie to proces na całe życie, a mody są chwilowe i zmieniają się notorycznie.
  • Dbanie o zdrowie jest procesem na całe życie, dlatego daj sobie spokój i czas, ale rób coś, działaj w swoim tempie.

Zapraszam do rozmowy o relacji z jedzeniem. Rozmawiam z psychodietetyczką Anną Paluch.

 

Zacznij subskrybować mój podcast, dodaj ocenę i napisz w recenzji na iTunes, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję "napisz recenzję". Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją - w podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book "Działaj".

Nie zapomnij o subskrybowaniu mojego podcastu. Nowe odcinki pojawiają się na kanale w każdą środę, a dzięki subskrybcji nie ominiesz żadnej nowości.