Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcast o psychologii


Oct 25, 2019

Dom to oglądanie księżyca wschodzącego nad szałwią i towarzystwo kogoś, kogo można przywołać do okna, żebyście obejrzeli to razem. Dom jest tam, gdzie tańczysz z innymi, a taniec to życie.

Stephen King “Dallas ’63”

W każdym zakątku Twojego domu kryje się magia – Twoja własna. Przedmioty opowiadają historię Twoich wspomnień, gromadzą aromaty i zbierają dźwięki, z których składają się popołudnia. Dom jest jak sekretna szkatułka, w której przechowujesz swoje najważniejsze skarby: najbliższych sobie ludzi, drobiazgi noszące ślady Twoich wspomnień i samego siebie, w tej najbardziej surowej wersji.

 

Nagranie z Martą był dla mnie ważnym celem na mojej podcastowej liście. Obserwuję w największą przyjemnością to, co Marta tworzy i pokazuje na swoim instagramie. Od razu przyciągnęła mnie swoją osobowością i tym, że jej dom jest jak oaza spokoju. Dla mnie to chyba najważniejszy cel związany z tworzeniem ogniska domowego. Chciałabym, aby mój dom był miejscem, które przyciąga, ale też miejscem, które koi. Pielęgnowanie naszych czterech kątów, urządzanie ich, dobieranie dodatków czy stawianie świeżych kwiatów na stole to dla mnie równie ważna rzecz jak rozwój na innych polach. Co z mojego rozwoju, ze zmian, z nowych nawyków, jeśli mój dom jest obrazem, który nie budzi dobrych skojarzeń. O tak, jeśli mówimy o równowadze życiowej, to również na tym polu.

Zapraszam Was serdecznie!