Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcast o psychologii


Nov 15, 2019

Bez względu na to, co dzieje się teraz w Twoim życiu – to tylko taki etap. To minie, zmieni się. Będzie inaczej, wszystko się odmieni. Jeśli dziś czujesz się pogubiony, jutro się odnajdziesz.

Artykuł To tylko taki etap okazał się jednym z najczęściej czytanych materiałów na blogu. Doskonale pamiętam moment, w którym pisałam te słowa - zapisywałam przecież wszystko to, co starałam się samej powtarzać w tamtym czasie. Trzecia ciąża, która rozłożyła mnie na łopatki, dwa małe maluszki w domu, masa obowiązków i rzeczy do zrobienia niemal od razu. Zmęczenie, na które nie miałam zbyt dużego wpływu i moja mantra: To tylko taki etap. 

To prawda, każda rzecz, każdy stan, każda sytuacja jest takim właśnie etapem w naszym życiu. Dobre chwile przeplatają się z tymi trudniejszymi. Wymagające momenty i życiowe próby mieszają się z niemal sielskim spokojem. Bywa też tak, że dobra lub zła passa przeważa i ciągnie się w nieskończoność. Nigdy jednak nie jest tak, że coś zostaje niezmienione na zawsze.

To tylko taki etap to mantra, którą sobie powtarzam w różnych chwilach. Oczywiście najlepiej sprawdza się wtedy, gdy jest mi źle lub zmagam się z trudnościami. Te trzy słowa dają nadzieję, przekonują o tym, że jestem o krok od odmiany sytuacji. Muszę działać, muszę zrobić swoje, ale i tak to minie. Nie jestem pozostawiona sama sobie - ten cykl życia wspiera mnie w kryzysie. 

To tylko taki etap działa też świetnie wtedy, gdy wygodnie próbuję się umościć w moim życiu i troszkę za bardzo przyzwyczajam się do beztroski (🤨). Korzystam wtedy z tej dodatkowej energii, czasu, motywacji i przygotowuję się na te gorsze momenty. Ileż to daje spokoju ducha!