Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcast o psychologii


Nov 21, 2022

Kilka słów wyciągniętych z tego odcinka:

  • Zarządzanie czasem to nie jest sztuka żonglowania zadaniami, tylko to jest sztuka odmawiania, sztuka rezygnacji, sztuka wybierania tego, w co mamy ochotę się zaangażować.
  • Przyjrzyj się temu co robią inni ludzie, przyjrzyj się temu co obserwujesz, przyjrzyj się tej liście rzeczy do zrobienia, która rośnie i jest nieskończona. Pomyśl o tym, czy któraś z tych rzeczy, z tych ścieżek życiowych, które obserwujesz z wypiekami na twarzy, to jest ścieżka, którą rzeczywiście chcesz podążać. Czy to jest Twoja historia? Czy to Twoje przeznaczenie?
  • Dobre zarządzanie czasem, również według autora książki Cztery tysiące tygodni, polega przede wszystkim na tym, że wyeliminujesz ze swojego planu rzeczy zbędne, bezmyślne, bezsensowne. Będziesz mieć dzięki temu miejsce na te działania, które rzeczywiście przyniosą Ci to życie wymarzone, wyśnione.
  • To książka, która pokazuje, że najważniejsza w zarządzaniu czasem jest samoświadomość, przyglądanie się swoim marzeniom, celom, ale w taki bardziej analityczny sposób. Czy to naprawdę jest mój cel? Czy to jest moje marzenie?