Preview Mode Links will not work in preview mode

Podcast o psychologii


Dec 12, 2022

Kilka słów wyciągniętych z tego odcinka:

  • Prawdziwym koszmarem w relacji, tym co psuje każdy związek jest agresja słowna. Ona obniża poczucie własnej wartości i skazuje na kręcenie się na karuzeli wątpliwości, poczucia winy i niszczących przekonań na swój temat.
  • Ofiarą agresji słownej może być każdy. Przed taką agresją nie uchroni Cię ani rola społeczna, ani sytuacja finansowa, ani uroda. Pojawia się w bliskich relacjach i dalszych. Nie jest też prawdą, że tylko kobiety są na nią narażone.
  • Agresja rodzi agresję. Jeśli zauważasz, że wypowiadasz słowa na które wcześniej byś się nie zdecydowała, stajesz się sarkastyczna, rzucasz komentarzami, zwróć uwagę czy jesteś inicjatorem, czy lustrem dla tego, co ktoś inny wypowiada.

Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka Podcastu o psychologii.

Jeśli wiesz, że Twój znajomy mógłby skorzystać z tego nagrania, koniecznie prześlij mu link do tego odcinka. Zacznij też subskrybować mój podcast, dodaj ocenę i napisz w recenzji w Apple Podcasts, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję "napisz recenzję". Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją - w podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book "Działaj".